top of page
khrumkas adventures in the winter forest

Khrumka's Adventures in the Winter Forest

Yapımcı :
Fulldome Studio DN
Tür : 
Astronomi, Gökyüzü, Takım Yıldızları, Asteroitler
Çıkış Tarihi
Şubat 2017
Süresi :
24 Dakika
Aldığı Ödüller :
-
Hitap Ettiği Kitle :
Her yaş kitlesi için uygundur.
Filmin Konusu

Filmimiz güzel bir kış akşamında etkileyici manzaralarla birlikte minik kahramanımız Khrumka’nın evinde uykusundayken başlıyor. Khrumka uykusundan uyanıyor ve gökyüzünü seyretmeye başlıyor. Gökyüzündeki bazı hareketler ilgisini çekiyor ve arkadaşının yanına bunu sormak için gidiyor. Ardından ona sorduğunda bu gökyüzündeki renk dansının kuzey ışıkları olduğunu öğreniyor ve birlikte kuzey ışıklarını keyifle seyre dalıyorlar. Onlarla birlikte bu güzel görüntüleri seyrederken kuzey ışıkları hakkında ilginç bilgileri de öğrenmiş oluyoruz.

Ardından küçük kahramanımız Khrumka yağan kar eşliğinde yola koyuluyor. Başka bir arkadaşının evine gidiyor. Ondan da kuzey ışıkları hakkında bilgi aldıktan sonra birlikte bu deneyimi tekrar yaşamak için yola koyuluyorlar. Burada kuzey ışıklarının nasıl oluştuğuna ve dünyanın manyetik alanı konusuna değinmeyi ihmal etmiyorlar. Ondan sonra ise Khrumka’nın başka bir şey ilgisini çekiyor.

Takımyıldızlarının neler olduğunu hangi anlama geldiklerini ve gökyüzünde nerelerde bulunduklarını konuşuyorlar. Bulutsuz bir akşam saatinde gökyüzünde bu takımyıldızlarının dizilimini inceliyorlar. Bizleri de bu konu hakkında bilgisiz bırakmıyorlar. Gökyüzünde oluşan mükemmel renkler ve şekillerin bize eşlik ettiği bu yolculukta minik Khrumka arkadaşlarıyla birlikte tepede bulunan gözlemevine doğru yolculuğa çıkıyor. Burada gökyüzü hakkında bilgiler edindikten sonra ise meteor yağmurlarına tanık oluyorlar.

bottom of page