top of page
Image by Scott Webb

Planetaryum Kurulum Danışmanlığı

Planetaryum ile bir şekilde karşılaştınız ve kurum olarak ilgi gösteriyorsunuz. Konuyla alakalı bilgi sahibi olmadığınız için internet üzerinden araştırma yapmaya başladınız ve firmalarla görüşmelere de başladınız. Gelen dönüşler sonrası konuyla ilgili nasıl bir bütçe ayırmanız gerektiğini de hesaplayamıyorsunuz.

Bu aşamada planetaryum için değerlendirmeniz gereken hususlar şunlardır;

  • Planetaryum Çapı: Kaç kişilik bir planetaryum istiyorsunuz? Unutmayın ne kadar büyük bir yapıya sahip olursanız maliyetler de büyük oranda artacaktır.

  • Nerede Kurulum Yapılacak: Planetaryumu nerede kullanacaksınız? Dış alan kullanımlarında ısıtma, soğutma, elektrik, dış cephe inşası gibi birçok konuyu netleştirmeniz gerekiyor.

  • Koltuk Seçimi: Endüstriyel bir sinema koltuğu mu daha ekonomik bir model mi sorusunun birden fazla yanıtı var.

  • Projeksiyon Seçimi: Kaç projeksiyon, hangi kalitede bir görüntü istediğiniz bütçenizin en büyük kalemini oluşturacak.

  • Film Seçimi: Filmler hem kurulum hem de sonrasında ciddi bir maliyet kalemi. Çok fazla firma var ve fiyatlama için birçok parametre kullanılıyor. Filmlerin çözünürlüğü, üretim yılı ve prodüksiyon kalitesi de çok önemli.

  • Kubbe İnşası: Doğru bir kubbe tasarımı ile mevcut alanı en iyi şekilde kullanırken projeksiyon görüntüsünün optimum seviyede elde edilmesi de çok önemli.

Sistem bilgisayarı, salon yerleşimi, ses sistemi, yazılımlar gibi daha birçok konuda sizlerin yanında yer alıp sizin için en uygun çözümü sunuyoruz.

bottom of page