top of page
wondership trips

Wondership Trips

Yapımcı :
Takween Foundation
Tür : 
Astronomi, Uzay Araştırması, Astronomlar, Ay, Gezegenler, Güneş Sistemi
Çıkış Tarihi
Haziran 2020
Süresi :
17 Dakika
Aldığı Ödüller :
-
Hitap Ettiği Kitle :
Her yaş kitlesi için uygundur.
Filmin Konusu

Güneş sisteminde rehberimiz Takbot ile bir yolculuğa hazır olun!

Güneş sistemimize yolculuk ettiğimiz bu gösteride, gezegenlerimizin iç yapılarına o uzak dünyalar olarak nitelendirebileceğimiz gökcisimlerinde hangi olayların yaşandığına, Dünya’ya olan benzerlik ve farklılıklarına değiniliyor.

Gezegenleri keşfetmenin yanında uydumuz olan Ay’ın yapısı hakkında da ilgi çekici bilgiler öğreniyoruz. Ay’ın evreleri oluşumu ve Dünya’ya olan etkilerinden de bahsediliyor. Bu yolculukta sadece bizim evimiz olan Dünya’nın değil diğer gezegenlere ait uydulara da yolculuğa çıkıyoruz. Geçmişte sınır olan bilgilerimizi şimdi geniş bilgi birikimimizle tazeliyor ve Güneş sistemimiz hakkında yeni diyarlara yelken açıyoruz.

Yaşadığımız gezegen olan Dünya’nın bulunduğu Güneş sisteminde hangi gezegenler var? Bu gezegenlerde hayat var mı? Nasıl oluştular ve şimdi ne haldeler? Tüm bu soruların cevaplarını bu gösteriyle birlikte buluyoruz.

Gezegenimiz, uydumuz ve gezegenler hakkında bilgi edinmek isteyen insanların uğrak noktası olması gereken bir film ve tüm bu bilgilerin yanında astronotların nasıl çalıştığına da değiniliyor. Sıkı tutunun gezegenlere doğru yola koyuluyoruz!

bottom of page