top of page
to worlds beyond journey through the solar system

To Worlds Beyond - Journey Through The Solar System

Yapımcı :
Fulldome Studio DN
Tür : 
Astronomi, Uzay Araştırması, Gezegenler, Güneş Sistemi, Plüton
Çıkış Tarihi
Ocak 2016
Süresi :
28 Dakika
Aldığı Ödüller :
-
Hitap Ettiği Kitle :
Her yaş kitlesine hitap etmektedir.
Filmin Konusu

Dünyamız ve Güneş sistemimizi anlatan harika bir gösteri. Güneş sisteminde yer alan evimiz Dünya dahil diğer tüm gezegenlere bir yolculuğa çıkıyoruz.

Gezegenlerin yapılarına, yaşam olup olmama ihtimallerine değinen filmde, gezegenlerin uydularının içlerinde bulunan yaşam ihtimallerine de değiniliyor. Bunun yanı sıra bu gezegenlerin içinde barındırdıkları doğa olaylarına da şahit oluyoruz. Güneş’in ateşli yüzeyinden, kuyruklu yıldızların buzlu alemine, muazzam volkanlar, geniş kanyonlar, göz kamaştırıcı halkalar ve fırtınalar içeren dünyalara seyahat ediyoruz.

Yaşadığımız Güneş sisteminin bir parçası olarak bizler keşfetmeye ve öğrenmeye aç canlı türleriyiz. Bunun getirdiği bilgi birikimlerine her geçen gün yenisi eklenmekte. Asırlar önce öğrendiğimiz kimi zaman sadece isimlerini söyleyip geçtiğimiz gezegenlerin içlerinde neler döndüğüne tanık olmaktayız. Belli belirsiz fotoğraflarla tanımaya çalıştığımız bu esrarengiz gök cisimleri hakkında eskiye göre çok daha fazla bir bilgi birikimine sahibiz ve bunlar bu gösteriyle birlikte insanlara sunuluyor.

Planetaryumlar ve dijital kubbe tiyatroları için muhteşem bir gösteri. Kemerleri bağlayın yolculuğumuz Güneş sistemine!

bottom of page