top of page
moles what is out there

Moles - What is out there?

Yapımcı :
Loch Ness Productions
Tür : 
Astronomi, Uzay Bilimi, Işık Kirliliği
Çıkış Tarihi
2011 Haziran
Süresi :
37 Dakika
Aldığı Ödüller :
-
Hitap Ettiği Kitle :
Çocuklara yönelik bir film olarak gözükmesine rağmen her yaş kitlesine hitap etmektedir.
Filmin Konusu

Küçük çocuklar, astronominin büyüleyici dünyasına, genç bir köstebek olan Platon ile eğlenceli bir yolculuğa çıkıyor. Basit, komik ve eğlenceli bir şekilde astronomi dünyası tanıtılıyor. Bu şovun animasyon karakterleri ve çekici arka planları izleyicileri büyülüyor. Moles ile Çocuklar harika vakit geçirirlerken bir yandan da bilimle ilgili temel kavramları öğreniyor.

Filmin hikayesi, ailesiyle birlikte yerin derinliklerinde, gizem ve sürprizlerle dolu karanlık bir yuvada yaşayan Platon’un etrafında dönüyor. Platon; huzursuz, meraklı ve düşünceli bir köstebektir.

Platon, büyük bir istekle yukarıdaki dünyada neler olduğu görmek ister. Bir gün sonunda yukarı dünyada neler olduğunu görebilecektir. Platon, gece ve gündüz, Güneş ve Ay ile birlikte yıldızları keşfeder. Platon’un en iyi arkadaşları Alfa, Beta ve Gamma’dır. Ekibimiz şarkı söylemeyi ve hazine avına çıkmayı çok sevmektedir. Neyse ki ekibimize göz kulak olacak Sokrates adında bir profesörümüz bulunmaktadır çünkü bazen işler kontrolden çıkabilmekte. Moles’in hikayesi, Yunan filozof Platon’un “Mağara Alegorisi”nden esinlenilmiştir.

Moles, filmi güzelliği ve sadeliği ile ön plana çıkmaktadır. Karakterler ve ortamlar net ve hassas bir tutarlılıkla geliştirilebilmektedir. Çizimler anlamlı, sıcak ve etkileyicidir. Bir çocuğun hayal gücünü harekete geçirecek şiirsel mesajlarla doludur. Moles, astronomi ve doğaya olan ilgiyi eğlendirmek ve uyandırmak için geleneksel hikaye anlatımını dijital medya ile bütünleştirmiştir ve filmimiz ilk olarak 2011 yılında, Loch Ness Productions’ın yardımıyla Barselona ve Mediuscula’da Antares Fulldome tarafından üretilmiştir.

bottom of page