top of page
khrumka and the magic rocket

Khrumka and the Magic Rocket

Yapımcı :
Fulldome Studio DN
Tür : 
Animasyon, Güneş sistemi, Astronomi, Eğlence
Çıkış Tarihi
Mart 2019
Süresi :
32 Dakika
Aldığı Ödüller :
Romanya Astra Film Festivali Ödülü (2019)
Çek Cumhuriyeti Brn Fulldome Festivali Ödülü (2019)
Hitap Ettiği Kitle :
Genel anlamda çocuk yaştaki izleyiciye hitap ediyor fakat her yaştan izleyici için uygundur.
Filmin Konusu

Çocuklara yönelik bu muhteşem şovda kahramanımız Khrumka ve arkadaşı Kippy, peri masalı ormanındaki küçük okullarında uzay hakkında bilgiler edinmektedir. Okullarında gökyüzünde bulunan Güneş, Ay ve gezegenlerin yanı sıra göktaşlarını da incelemektedirler. Eğlenceli ve renkli animasyonlarla birlikte Khrumka ve Kippy bir maceraya atılmaktadır. Birlikte peri masalı ormanında ağaçların, tatlı hayvanların ve çiçeklerin arasından geçerek madene doğru ilerlerler. Madene vardıklarında vagonlarına atlayıp uzaya çıkmaları için gereken roketin bulunduğu odaya giderler. Ardından bizi eğlenceli ve öğretici bir macera beklemektedir.

Roketlerine atlayan ikilimiz Güneş Sistemi'ne doğru bir yolculuğa çıkarlar. Burada Güneş’in etrafında dolaşarak onu incelerler. Güneş sistemimizdeki diğer gezegenleri de ziyaret etmeyi ihmal etmeyen ikilimiz, indikleri gezegenlerde inceleme yaparlar, fotoğraflar çekerler ve manzarayı doyasıya seyre dalarlar. Birçok incelemede bulunan Khrumka ve Kippy göktaşlarının arasında roketlerini sürerek Dünya’ya iniş yaparlar.

Daha çok çocuklara yönelik olan bu eğlenceli filmde eğlenceli doğa animasyonlarının yanında öğretici bir uzay macerasına da çıkmış oluyoruz. Eğlendirirken öğreten animasyon filmimiz her yaştan izleyicinin de ilgisini çekebilecek seviyededir. Uzay tutkunları sıkı tutunun maceramız başlıyor!

bottom of page