top of page
habitat earth

Habitat Earth

Yapımcı :
FDDB.org – Fulldome Database
Tür : 
Belgesel, Doğa, Yaşam, Canlılar, Dünya
Çıkış Tarihi
Ocak 2015
Süresi :
25 Dakika
Aldığı Ödüller :
Denver IMERSA Zirvesi Ödülü (2015)
Brno Orta Avrupa Fulldome Festivali En iyi Yönetmen Ödülü (2015)
Rusya 2. Uluslararası Fulldome Festivali Ödülü (2015)
Albuquerque Batı İttifak Konferansı Ödülü (2015)
Balıkçılık Fulldome Festivali Ödülü (2015)
Perth Avustralya Planetaryum Derneği Konferansı Ödülü (2015)
Jena Uluslararası Fulldome Festivali Ödülü (2015)
Jackson Hole Vahşi Yaşam Filmleri Festivali Ödülü (2015)
Hitap Ettiği Kitle :
Her kitle için uygundur.
Filmin Konusu

Yaşadığımız dünyadaki tüm canlı yaşamını konu alan belgesel türündeki film. Tüm bu canlı yaşamları her şekliyle izleyiciye sunuyor.

Canlı ağlar, küçük mikrop kolonileri ve devasa balina popülasyonlarından sürekli genişleyen insan toplumlarına kadar irili ufaklı yaşam formlarını birbirine bağlıyor. Kaliforniya Bilimler Akademisi’nin en son orijinal planetaryum gösterisi Habitat Earth’te, günümüzün birbiriyle bağlantılı dünyasını keşfetmeye hazır olun.

Doğal dünyanın çarpıcı görselleştirmeleri aracılığıyla, yosun ormanları ekosistemlerinde bulunan dinamik ilişkileri keşfetmek adına okyanus yüzeyinin altına dalın. Dünyanın en uzun ağaçlarının hayatta kalmak için nasıl küçük mantarlara güvendiğini görmek için orman tabanının altına girin ve insanın ekolojik ağlar arasındaki karmaşık kesişimine tanık olun.

Dünya’yı daha iyi tanımanıza olanak sağlayacak olan bu belgesel tadındaki film yaşadığımız gezegenin üzerindeki yaşayışlara tanık olmanız, Dünya’nın üzerinde sadece bizim olmadığımızı ve her canlının yaşamak için birbirine ihtiyacı olduğunu keşfetmeniz için harika bir gösteri. Bir süre daha yaşayacağımız bu gezegenin doğasını tanımak ve sevmek adına güzel bir çalışma olan bu gösteri doğaya saygı duymamız ve onu korumamız için bizlere güzel bir çalışma sunuyor.

bottom of page