top of page
dinosaurs at dusk

Dinosaurs at Dusk

Yapımcı :
Mirage3D
Tür : 
Hayvanlar Alemi, Tarih, Bilim, Dinozorlar, Yer Bilimleri, Dünya Yaşamı, Biyoloji, Evrim
Çıkış Tarihi
Nisan 2014
Süresi :
44 Dakika
Aldığı Ödüller :
Jena Fulldome Festivali Fulldome Üretim’inin En Yenilikçi Kullanımı Ödülü (2013)
Hitap Ettiği Kitle :
Özellikle dinozor çağına ve kuş türlerine meraklı olan insanlara hitap etmesinin yanı sıra her yaş kitlesi için de ilgi çekici öğeler barındırıyor.
Filmin Konusu

Uçan her şeye ilgi duyan bir baba ve kızı Lucy’nin öğrenme serüveni.

Bu filmde pterozorlar ve günümüz kuşlarının ataları olan tüylü dinozorlarla tanışmak için çok eski zamanlara bir yolculuğa çıkacaksınız. Lucy ve babasıyla birlikte, kıtadan kıtaya giderek uçuşun kökenleri hakkında ipuçları arayacaksınız. Ve filmin sonunda dinozorların son günlerine tanıklık edeceksiniz.

Bilim, kıtasal sürüklenme, yıldızların hareketi, asteroitler ve etkileri, yok oluşlar ve türler arasında oluşmuş uçuş gelişimi gibi konulara değinen filmimizle birlikte günümüz uçan ve uçamayan kanatlı canlıların atalarını yakından tanıyacaksınız. Dinozor çağına, türlerin evrimsel süreçlerine, yaşayışımızın nasıl şekillendiğini merak duyuyorsanız bu film tam size göre!

Bilimsel anlamda birçok bilgiye ev sahipliği yapmasıyla birlikte filmimiz eşsiz doğa manzaralarıyla birlikte bizlere koskoca bir dinozor neslinin nasıl sonlandığı hakkında da bilgiler veriyor. Avlanma şekilleri, canlıların uçuş prensipleri ve bütün bu olayların yanında günümüz canlılarıyla bağlantıları. Gelecekten geçmişe bilimsel bir yolculuk.

bottom of page