top of page
dancing among the stars

Dancing Among the Stars

Yapımcı :
Fulldome Studio DN
Tür : 
Astronomi, Gökyüzü, Mevsimler, Dünya
Çıkış Tarihi
Ocak 2020
Süresi :
25 Dakika
Aldığı Ödüller :
-
Hitap Ettiği Kitle :
Her yaş kitlesi için uygundur.
Filmin Konusu

Film konusu genel olarak Dünya’nın uzaydaki hareketlerine, yıl boyunca gerçekleşen gündüz ve gece döngülerine ve mevsimlerin geçit törenlerine değinmektedir. Ayrıca geceleri gökyüzündeki yıldızların dönüşüne değinen güzel animasyonlarla bir bakış gerçekleştirmektedir.

Gezegenimiz ve bize hayat sunan Dünya’nın ilkokul sıralarında öğrendiğimiz mevsimsel geçişlerinin kökenine inilmektedir. Dünya’nın dönüşüyle birlikte gerçekleşen Güneş ışığının geliş açılarıyla oluşan mevsimlerin gerçekleşme süresine Kuzey ve Güney yarım kürelerde tarih farklarıyla birlikte değinilmektedir.

Anlatımı renkli ve eğlenceli bir hale getiren filmimiz basit bir konu olan mevsimsel olayları olabildiğince akıcı bir şekilde izleyiciye aktarmaktadır. Dünya üzerinde yer alan tarihi mekanlarla birlikte değinilen konumuz farklı ve eğlenceli animasyonlarla birlikte desteklenmektedir.

Mevsimlerin oluşumu ve Dünya’nın Güneş etrafındaki bir yıllık yolculuğunun nasıl gerçekleştiğini öğrenmek mi istiyorsunuz? Yaşadığımız gezegenin yörüngesinde hangi aşamalardan geçtiğini görmek mi istiyorsunuz? En eğlenceli ve güzel bir şekilde size sunulan bu filmden istediğinizi alacaksınız.

bottom of page