top of page
astronaut

Astronaut

Yapımcı :
NSC Creative
Tür : 
Astronomi, Uzay Araştırması, Yaşam Bilimi, Astronot
Çıkış Tarihi
Ocak 2006
Süresi :
23 Dakika
Aldığı Ödüller :
-
Hitap Ettiği Kitle :
Her yaş kitlesi için uygundur
Filmin Konusu

Uzayın keşfi, insanlığın şimdiye kadar giriştiği en büyük çabadır. Bu inanılmaz yolculuğun bir parçası olmak için ne gerekiyor? Astronot olmak için ne gerekiyor? Bu film hedefi astronot olmak isteyenlerin izlemesi gereken filmlerden biri.

Bir astronotun gözünden roket fırlatma deneyiminden Uluslararası Uzay İstasyonu’nun çevresinde süzülmeye kadar birçok deneyimi bir arada barındıran film uzay ve astronomi merakı olanların yanında bunu meslek olarak yapmak isteyenlerin de uğraması gereken duraklardan biri.

Filmde bir astronot ile birlikte uzayda süzülürken bir yandan da astronotların neler yaptığını dünya dışındaki istasyonlarda ve roketlerde ne gibi şeylere şahit olduklarını göreceksiniz. Eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı bir deneyim sunan film. Planetaryumlar ile birlikte sunulmasıyla daha gerçekçi bir havaya bürünüyor. Filmi izlerken kendinizi Dünya’mızın dışında bir astronot olarak görmeniz kaçınılmaz.

Çocukluğumuzda birçoğumuzun kafasından geçmiş olan astronot olma fikrine en heyecanlı şekilde tanık olmak istemez misiniz? O zaman kemerlerinizi bağlayın roket fırlatışa hazırlanıyor!

bottom of page