top of page
amigos inside the human body

Amigos – Inside the Human Body

Yapımcı :
3Duno
Tür : 
Bilim, Yaşam, Biyoloji, Yaşam Bilimleri, İnsan Vücudu
Çıkış Tarihi
Kasım 2014
Süresi :
28 Dakika
Aldığı Ödüller :
-
Hitap Ettiği Kitle :
İnsan vücudunu eğlenirken öğrenmek ve bilinci olmak isteyen her yaş kitlesi için uygundur.
Filmin Konusu

Filmde dört adet ana karakterimiz bulunuyor. Üç çocuk ve bir köpek. Steven, mahalleye yeni gelen sinemaya kızmış ve biraz korkmuş bir karakter. Terasa, maceracı, çevreye ve hayvanlara karşı duyarlı, tekerlekli sandalyesinin engel olmadığı sporu seviyor. Alex, utangaç, metodik ve bilim aşığı ve bu üç arkadaşın kendilerinden biri gibi davrandığı yaşlı başıboş bir köpek.

Onları sonsuza dek bir araya getirecek ve birleştirecek gizemli bir toplantıdan ve harika bir icat olan “Sanal Gerçeklik Odası”nın yardımıyla, adı insan vücudu olan inanılmaz makineyi ilk elden öğrenecekseniz. Ekibimizle birlikte insan vücudunun derinliklerine bir yolculuk yaparken, vücudumuzun çalışma prensiplerine kadar bilgi sahibi olacaksınız.

Ekibimiz görme duyusunun nasıl çalıştığını içeriden öğrenecekler. Beynin çalışma prensibinden, vücudumuzun oksijenle nasıl beslendiğine kadar insan vücudunda yolcuğa çıkacaklar. Kalbin çalışma mekaniği ve sindirim sistemine kadar değinecekler ve bunun yanında vücudun, kötü hastalıkları kışkırtmaya ve onları bitirmeye çalışan bir istilacı Viron ile savaşmasına yardım etmeleri gerekecek.

Dört kişiden oluşan muhteşem ekibimizle birlikte bizler de vücudumuza yönelik bir yolculuğa çıkacağız. Vücudumuzun çalışma şeklini eğlenceli bir şekilde öğreneceğiz. Bunun yanında hastalıklarla olan mücadele de vücudumuza yardım etmenin sağlıklı olmanın bilincine varacağız.

bottom of page